ehtesham
08 بهمن 1401 - 14:25

استاندار هرمزگان: منازل آسیب‌دیده از سیل و زلزله تا عید تکمیل شود

استاندار هرمزگان با تاکید بر استفاده از ظرفیت مسئولیت‌های اجتماعی و پیمانکاران در استان در تکمیل منازل آسیب دیده از بلایای طبیعی گفت: فرمانداران از تمام ظرفیت‌ها استفاده کنند تا شب عید مردم شریف در منازل سفیدکاری شده و آماده جشن سال نو بگیرند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بندرعباس، مهدی دوستی استاندار هرمزگان، ظهر امروز در نشست شورای مسکن استان هرمزگان، با اشاره به ضرورت توسعه میناب به عنوان قطب  شرق استان اظهارداشت: فرودگاه زیرساخت مهم توسعه شرق استان با محوریت مکران است که جانمایی فرودگاه جدید میناب، جزو اولویت های برنامه است. 

دوستی همچنین توسعه بندرعباس را از سمت شرق ضروری برشمرد و افزود: جانمایی فرودگاه جدید شهر بعنوان زیرساخت اساسی این توسعه انجام می شود. 

نماینده عالی دولت در استان هرمزگان، بر همسویی اقدامی تمامی دستگاه های اجرایی در طرح مسکن ملی، تاکید کرد و گفت: مدیران بخش‌های زیرساختی اعم از آموزشی در تمام مقاطع، ورزشی، فرهنگی، مذهبی، تفریحی موظند ظرف 15 روز با در نظر داشتن نقشه‌ها و سرانه جمعیتی در موقعیت‌های تعیین شده برای مسکن ملی را با برآورد مالی اعلام کنند تا در کمیته برنامه‌ریزی اعتبارات مورد نیاز سال 1402 مطرح و طبقه‌بندی بودجه شود. 

استاندار هرمزگان، درباره تکمیل منازل آسیب‌دیده از بحران‌های سیل و زلزله در میناب، رودان، بندرلنگه و بندرعباس ابرازداشت: ایفای نقش مسئولیت های اجتماعی فقط به صنایع بزرگ اختصاص ندارد و پیمانکاران هم باید در این حوزه وارد شوند و فرمانداران لازم است از این  ظرفیت و دیگر امکان های شهرستان از گروه های جهاری و مردمی گرفته تا حمایت بانک ها را پای کار آورند درخصوص تامیت بخشی از مصالح مورد نیاز از استان حمایت می کنیم تا شب عید مردم شریف این مناطق در منازل سفیدکاری شده و آماده جشن سال نو بگیرند. 

دوستی، شروع عملیات های اجرایی، صدور پروانه ساخت و انعقاد قرارداد های واگذاری را مهمترین عملکردهای حوزه مسکن ملی اعلام کرد و ادامه داد: تعداد تشکیل پرونده ها و واگذاری زمین به متقاضیان دارای شرط پرداخت ودیعه 40 میلیونی نیز ملاک عملکرد فرمانداران است که مستمر پایش می شود بایستی مشکلات و مسائل موجود در این مسیر احصاء و رفع شوند تا شاهد سرعت انجام امور باشیم. 

دراین جلسه، علاوه بر بررسی عملکرد بانک ها در طرح مسکن ملی ، شهرداری مسئول آسفالت مسیردسترسی 160واحدی بندرعباس و بنیاد مسکن استان متولی الحاق زمین های شناسایی شده کرگان و بندزرک تعیین شدند و دستوراتی هم درخصوص آغاز ساماندهی اراضی 18 هکتاری حاجی آباد، آغاز عملیات اجرایی 7 بلوک 10 واحدی این شهرستان تا دهه فجر  همچنین تکمیل اسکلت آموزشی شهرک پیامبر اعظم و آماده سازی زمین های جدید طرح مسکن ملی در 14 شهرستان به مدیران و فرمانداران داده شد.

انتهای پیام/864/.

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1002534